Fatura basımı hem matbaa, hemde müşteriler için çok hassas bir konudur. Hem matbaa firması hemde müşteri açısından bir çok sorumluluk barındırır. Bu yazımızda her iki tarafında yerine getirmesi gereken sorumluluklardan bahsederek fatura basımı yaptıracak müşterilerimizi bilinçlendirmek istiyoruz.

İlk olarak fatura basımı siparişi verecek müşterilerimizin ne tür fatura kullanacağına ( İrsaliyeli fatura veya fatura) karar vermesi gerekmektedir. Bu kararı veremiyorsanız bizden yada muhasebecinizden destek alabilirsiniz. Bu kararın verilmesi ardından faturalarınızı nasıl yazacağınıza karar vermeniz gerekmektedir. Elde yazılabilen, nokta vuruşlu yazıcıda yazdırılabilen yada lazer yazıcıda yazdırılabilen fatura türleri mevcuttur. Bu aşamada fatura basımı yazımızı inceleyebilirsiniz. İşinize en uygun türü seçtikten sonra sıra sipariş verme aşamasına geliyor.

Fatura basımı siparişlerinizi anlaşmalı matbaa olan firmamızı arayarak, mail yolu ile yada bizi yerimizde ziyeret edip verebilirsiniz. Siparişte faturanın özelliklerinin belirlenmesinin ardından sizden gerekli olan evraklar istenir. Bu evraklar maliye bakanlığı tarafınca belirlenmiş, sizin ve matbaa firmasının güvenliği için gerekli evraklardır. Sizden vergi levhası, şirket yöneticisinin kimlik fotokopisi, imza sirküleri, son yatan kdv tahakkuk fişi istenir. Bu evraklar fatura basımı için yeterli olan resmi evraklardır. Bunun dışında var ise; logonuz, telefon, faks, mail, web sitesi vb iletişim adresleriniz istenir. Bu bilgilerin ulaşmasının ardından grafik çalışması aşaması hemen başlatılır. Hazırlanan örnek taslak tarafınıza ulaştırılarak onay alınır. Fatura basımı için onay alınmasının ardından faturalarınız hazırlanarak tarafınıza gönderilir.

Fatura basımı işleriniz tamamlandığında online olarak vergi dairesine bildirilir. Size kaşelettirip imzallatığımız formun ardından resmi işlemler tamamlanır. Bu işlemin ardından faturalarınızı gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Biz 38 senelik tecrübemizle anlaşmalı matbaa olarak hizmet verdiğimiz yerimizde fatura basımı işlemlerinizi en kısa sürede tamamlayarak tarafınıza teslim ediyoruz.