Anlaşmalı Matbaa

Maliye İle Anlaşmalı Matbaa

Anlaşmalı matbaa denildiğinde bir çok kişi tam faliyetinin ne olduğunu bilmemektedir. Maliye ile anlaşmalı matbaa her sene maliye bakanlığı ile belirli denetlemelerden geçerek basım yetki belgesi almaya hak kazanır. Kazandığı bu hak ile, fatura, sevk irsaliyesi, taşıma irsaliyesi, gider pusulası, irsaliyeli fatura, adisyon vb. resmi evrakların basımına hak kazanır. Resmi evrakların tasarım, basım, bildirim ve teslim süreçlerinde doğrudan yetkilidir.

ANLAŞMALI MATBAA OLDUĞU NASIL ANLAŞILIR?

Bir matbaa eğer anlaşmalı matbaa ise maliye bakanlığı tarafından verilen bir yetki belgesi vardır. Bu belgeyi sorgulayarak maliye bakanlığı ile anlaşmalı matbaa olup olmadığını sorgulamanız mümkündür. Bu belgenin doğruluğunu ise üzerinde yazan anlaşma numarasını istanbul anlaşmalı matbaalar bölümünden doğrulatabilirsiniz.

Anlaşmalı Matbaa Hizmetleri

 • Fatura Basımı

  Maliye ile anlaşmalı matbaa sıfatı taşıyan matbaaların basımını yapabildiği resmi bir evraktır.

  — Daha Fazla —

 • Sevk İrsaliyesi

  Sevk İrsaliyesi Basımı Maliye Anlaşmalı Matbaa sıfatı taşıyan matbaalar tarafından basılır.

  — Daha Fazla —

 • İrsaliyeli Fatura

  İrsaliyeli fatura, fatura ve sevk irsaliyesinin yerine geçerek düzenlenen bir belgedir.

  — Daha Fazla —

 • Taşıma İrsaliyesi

  Ücret karşılığında mal taşıyan kişilerin taşıdıkları eşya için düzenledikleri bir belgedir.

  — Daha Fazla —

 • Serbest Meslek Makbuzu

  Maliye bakanlığınca resmi evrak statüsünde bir evraktır.

  — Daha Fazla —

 • Gider Pusulası

  Vergiden muaf kişilere ödenen tutarın beyan edilip, karşı tarafa imza ettirecekleri ticari belgedir.

  — Daha Fazla —

 • Tahsilat Makbuzu

  Faturalı alacaklara karşılık tahsil edilen meblağ karşılığında düzenlenen evraktır.

  — Daha Fazla —

 • Slip Fatura Basımı

  Elde taşınabilen yazıcılarla yazdırılabilmesi açısından en kullanışlı fatura çeşitidir.

  — Daha Fazla —

 • Adisyon Basımı

  Kullanılan hizmet ve emtianın adet ve cinsini göstermek amacı ile düzenlenen resmi bir evraktır.

  — Daha Fazla —

 • Dernek Makbuzu

  Yetkili maliye anlaşmalı matbaamız ayrıca Dernek Makbuzu basımı yapmaktadır.

  — Daha Fazla —

 • Özel Fatura Basımı

  Türkiye’de ikamet etmeyenlere döviz karşılığı yapılan satışlarda kullanılması gereken faturadır.

  — Daha Fazla —

 • Tediye Makbuzu

  Firmaların satıcı firmaya ödeme yaparken kendi iç sistemlerinde kullandıkları resmi bir evraktır.

  — Daha Fazla —

Resmi evraklarınızın basımını maliye ile anlaşmalı matbaalar dışında bir matbaa firmasına yaptırmanız durumunda hem faturanızın yasal bir geçerliliği olmayacak, hem siz hemde basımı yapan matbaa firması cezai yaptırımlar ile karşı karşıya kalacaksınız. Bu nedenle bir firmaya fatura basımı yaptırırken yetki belgesini doğrulamanız önemlidir. Biz 3091 numaralı maliye ile anlaşmalı matbaa ünvanımız ile 40 senelik sektör tecrübemiz ile bu konuda çözüm ortağınız olarak yanınızdayız.

2020 yılından itibaren düzenlenen yeni fatura tasarısı ile birlikte 5.000.000,00 TL ve üzeri fatura kesen müşterilerimiz e-faturaya geçmiş bulunmaktadır. Ancak bilinen bir diğer yanlış 5.000 TL ve üzeri faturaların e-fatura olacağı yönündedir. 5.000,00 TL ve üzeri faturalar online sistem üzerinden bildirilecektir. Yani anlaşmalı matbaa firmaları tarafından basımı yapılan kağıt fatura kullanmaya devam edilecektir. Kısaca açıklamak gerekir ise 2019 yılında 5.000.000,00 TL üzeri cironuz yok ise kağıt fatura kullanımına devam etmeniz gerekiyor.Firmamız maliye ile anlaşmalı matbaa tarafından basılan resmi ürünlerin basımı dışında her türlü reklam ürünlerinin üretimini yapmaktadır. Matbaa üretimlerimizi üst bölümde bulunan matbaa kategorimize tıklayarak inceleyebilir ve bizimle iletişime geçerek kolaylıkla sipariş verebilirsiniz.

Anlaşmalı Matbaa

Maliye ile anlaşmalı matbaa firmaları yetkileri gereği online olarak bildirimlerinizi maliye bakanlığına yaparlar, bu nedenle noter onayına gerek yoktur.

Matbaanın anlaşmalı matbaa yetki belgesini görerek veya bağlı bulunduğunuz ilin vergi dairesinin sitesinde bulunan anlaşmalı matbaalar listesinden doğruluğunu teyit edebilirsiniz.

Resmi evraklar, basımı anlaşmalı matbaa firmaları tarafından yapılan fatura, irsaliyeli fatura, sevk irsaliyesi, gider pusulası, taşıma irsaliyesi, serbest meslek makbuzu, adisyon, perakende satış fişi, dip koçanlı giriş bileti, müstahsil makbuzu vb. maliye logolu evraklardır.

Maliye ile anlaşmalı matbaa firmaları bağlı bulunduğu ilde maliye bakanlığı ile anlaşmalı olarak resmi evrak basımı yapar.

Load More

Summary
modern fatura model 2 - Anlaşmalı Matbaa
Article Name
Anlaşmalı Matbaa
Description
İstanbul ilinde maliye ile anlaşmalı matbaa hizmeti veren matbaa firması. Resmi evrak basımlarınızda ilk elden uygun fiyat ve güvenilir hizmet.
Author
Publisher Name
Anlaşmalı Matbaa
Publisher Logo