Avukat Serbest Meslek Makbuzu

Avukat Serbest Meslek Makbuzu Basımı

Avukat serbest meslek makbuzu basımı işlemleri 3091 numaralı maliye ile anlaşmalı matbaa olan firmamızın güvencesinde basılmaktadır. Basımlarımız sadece istanbul ili ile sınırlıdır. Avukatlara mahsus serbest meslek makbuzu örneklerimizi sayfanın en altından iceleyebilirsiniz.

 

Hukuk bürolarınıza kurumsal kimliğine uygun olarak birbirinden şık kartvizit, antetli kağıt, zarf, sunum dosyası, dava dosyası vb. üretimlerde yapmaktayız. Ücretsiz tasarım desteğinden yararlanarak sipariş vermek için bize canlı destek üzerinden veya 0532 517 40 69 numaralı telefondan veya whatsapp üzerinden ulaşabilirsiniz. Hukuk bürolarınızın tüm ürünlerine prestij katıyoruz.

Avukat Serbest Makbuzu Nasıl Alınır

Avukatlık mesleği mali kategoriler arasında serbest meslek erbabı olarak geçmektedir. Tüm serbest meslek erbablarının kullandığı gibi verdiği hizmet karşılığında serbest meslek makbuzu düzenlemekle mükelleflerdir. Serbest meslek makbuzu ile ilgili ayrıntılı bilgiyi https://www.anlasmalimatbaa.com/maliye-anlasmali-matbaa/serbest-meslek-makbuzu sayfamızdan alabilir ve oradaki örneklerimizi de inceleyebilirsiniz.

Serbest meslek makbuzu almak isteyen avukat müşterilerimiz için kısa bir bilgilendirme yapmak gerekirse;

 1. Açılış işlemleri tamamlanıp vergi levhanız çıktıktan sonra serbest meslek makbuzunu bulunduğunuz ildeki anlaşmalı matbaa tarafından bastırabilirsiniz.
 2. Serbest meslek makbuzu basımlarınızı yaptırmak için ilgili anlaşmalı matbaa firmasına ilgili evrakları (vergi levhası, kimlik fotokopisi, yoklama fişi) iletmeniz gerekir.
 3. Serbest meslek makbuzlarınızı elde mi yazacağınız yoksa bilgisayar ortamında mı yazacağınız konusunda matbaa firmasına bilgi vermeniz gerekmektedir.
 4. Serbest meslek makbuzunda zorunlu olan başlıklar; Ad- Soyad, vergi numarası, adres, vergi dairesi, vergi numarası, tarih. Serbest meslek makbuzuna isteğe bağlı eklenebilecek hususlar; Hukuk bürosu adı, logo, telefon numarası, mail adresi, baro sicil numarası vb.
 5. Bu bilgileri tarafımıza iletmenizin ardından grafik taslağı hazırlanarak tarafınıza iletilecektir.
 6. Tarafınızdan onaylanan şablonun basımı yapılarak maliye tarafından verilen numaralar üzerine basılarak online ortamda bildirimi tarafımızdan yapılacaktır.
 7. Size teslim edilen makbuzları herhangi bir işleme tabi tutmadan kullanabilirsiniz.

Avukat Serbest Meslek Makbuzu Nasıl Kesilir

Avukat serbest meslek makbuzlarınızı keserken muhasebecilerinizin size temin ettiği hesaplama araçlarını kullanmanızda fayda vardır. Bilgisayar ortamında yazdırılan serbest meslek makbuzlarında programlar zaten bu hesaplamaları otomatik olarak yapmaktadır. Bu hesaplamaların dışında avukat serbest meslek makbuzu düzenlerken aşağıdaki bilgilerin doldurulması gereklidir.

 • Düzenleyenin cari bilgileri (ünvan, adres, vergi numarası, vergi dairesi vb.)
 • Düzenlediği kişi-firmanın cari bilgileri (ünvan, adres, vergi numarası, vergi dairesi vb.)
 • Tahsil edilen meblağ
 • Tahsilat tarihi
 • Kdv ve Gelir vergisi tutarları
 • Serbest meslek erbabının kaşe ve imzası