tasima irsaliyesi nedir 1 - Taşıma İrsaliyesi Nedir

Taşıma İrsaliyesi, ücret karşılığı taşımacılık ve nakliye işi yapan firmaların mal veya yükü taşıması karşılığında düzenlediği maliye bakanlığı onaylı resmi bir evraktır. Taşıma irsaliyesi üzerinde maliye bakanlığı logosu, hangi anlaşmalı matbaa tarafından basıldığını gösteren matbaa künyesi, taşıma yapan firmanın resmi bilgileri, araç plakası ve sürücü adı soyadı, tarih, sevk tarihi ve fiili sevk tarihi bilgileri, taşınan malın cinsi, taşıma yapılan firmanın bilgileri, nereye gideceği ve nakliye ücreti bilgileri yer almalıdır.

Taşıma İrsaliyesi Hangi Durumlarda Kullanılır?

Taşıma irsaliyesi ücret karşılığı nakliye yapan firmaların taşıdığı her yük için düzenlemesi gereken bir belgedir. Ücret karşılığı yapılan nakliyelerde bu belge hariç düzenlenen evrakların bir geçerliliği olmaz. Ürün üzerinde firmanın düzenlemiş olduğu sevk irsaliyesi bu evrak yerine geçmemektedir. Bu nedenle ücret karşılığı yapılan kargo, nakliye vb. taşımacılık hizmetlerinde taşıma irsaliyesi düzenlenmesi gerekmektedir. Taşıma irsaliyesi e-irsaliye kapsamına girmemektedir. Taşıma irsaliyesi haricen düzenlenmelidir.

Taşıma İrsaliyesi Nereden Alınır?

Taşıma irsaliyesi resmi bir evraktır. Bağlı bulunduğunuz ilde yetkilendirilen maliye ile anlaşmalı matbaa firmaları tarafından maliye bakanlığı onaylı olarak üretilir. Taşıma irsaliyesi basımı yaptırmak için ilinizde bulunan anlaşmalı matbaa firmasına müracaat ederek sizden istediği belgeler ile bastırabilir ve teslim aldığınız andan itibaren kullanmaya başlayabilirsiniz. Basım yaptırdığınız matbaanın maliye ile anlaşmalı matbaa olması önemli bir husustur. Firmanın yetki levhasını sorgulamayı ihmal etmemeniz gerekmektedir. Firmanızın Taşıma irsaliyesi basımı ihtiyaçlarında 50 yıllık sektör tecrübesi ile firmamızdan hizmet alabilirsiniz. Sipariş vermek için info@anlasmalimatbaa.com web sitemiz üzerinden, +90 212 544 30 26 telefon numaramızdan veya web sitemizde bulunan canlı destek hattımızdan ulaşabilirsiniz. Sizlere en uygun fiyatlı ve kaliteden ödün vermeyen matbaa hizmetini sunmak adına çalışmalarımızı sürüdüyoruz.