Faturamı Nasıl Yazdırmalıyım?

Fatura Basımı Türleri, Fatura Yazdırma

Bir firmanız var ve bu firmanız için nasıl bir fatura türü kullanacağınız hakkında kararsız mı kaldınız? O zaman bu rehber tam size göre. Bu yazımızı okuduğunuzda firmanız için hem ticari hem maddi olarak en uygun fatura türünü belirleyebilir ve kolaylıkla sipariş verebilirsiniz.

Matbaa Fatura Basımı 300x225 - Faturamı Nasıl Yazdırmalıyım?1- Elde Yazmaya Uygun Ciltli Fatura

Firmanız yeni veya küçük hacimli bir esnafmısınız? Firmanızda bir muhasebe departmanı barındırmıyor, muhasebe programı bulundurmuyor ve bilgisayar ile aranız pek iyi değil mi? O zaman sizin için en uygun çözüm ciltli faturadır. Bu faturalar a4 veya a5 ebadında tasarlanabilmekle birlikte sizin için en uygun fatura basımı çözümüdür. Bu faturalar üstten yada yandan perforajlı olarak yada üstten tutkallı olarak ciltlenebilmektedir. Perforajlı olması fatura defterlerinin daha sağlıklı muhafaza edilmesini sağlar. Tutkallı olması ise sayfaların kolay kopmasını sağlar. Eğer daha sonraları faturalarınızı alacağınız bir nokta vuruşlu yazıcı ile bilgisayar ortamında değerlendirmek istiyorsanız tutkallı metodu tercih etmeniz daha uygun olacaktır.

fatura basimi 9 1 212x300 - Faturamı Nasıl Yazdırmalıyım?

2- Lazer Yazıcıya Uygun A4 Fatura

Bu fatura türü son zamanlarda kurumsal firmaların, faturalandırılacak ürün sayısı fazla olan firmaların, faturanın kaliteli olması gerektiğini düşünen firmaların tercihidir. Bu fatura türünü herhangi bir kağıt çıkış aldığınız printer ile yazdırabilirsiniz. Ofisinize ek olarak nokta vuruşlu printer almanıza gerek yoktur. Bu fatura türü ile firmanıza hem itibar, hemde hız kazandırmış olursunuz.

slip fatura basimi2 117x300 - Faturamı Nasıl Yazdırmalıyım?

3- Slip Fatura Basımı

Bu fatura türünü genellikle mağazacılık ile uğraşan firmalar, araçlarda fatura kesen nakliye firmaları tercih etmektedir. Bu faturanın özelliği yalnızca slip fatura yazıcılarında yazdırılabilir olmasıdır.

 

 

 

 

eticaret 3lü fatura örneği 300x200 - Faturamı Nasıl Yazdırmalıyım?

4- A4 3’lü Fatura Basımı

Bu ürün 2016 itibari ile trend olan ve her geçen gün daha da yaygınlaşan fatura basımı türüdür. Bu faturayı genellikle e-ticaret siteleri, yüksek hacimli mağazalar, bilişim ve web firmaları, sağlık sektöründeki firmalar tercih etmektedir. Bu faturayı kullanan firmaların ortak özelliği yüksek hacimli fatura kesmeleridir. Bu fatura ile firmanızın hem fatura basım maliyetlerini düşürür, hem toner maliyetlerinizi kısar, hemde fatura yazımında diğer tüm türlere göre 3-4 kat daha hızlı olabilirsiniz.

Sürekli Form Fatura Basımı1 3 258x300 - Faturamı Nasıl Yazdırmalıyım?5- Sürekli Form Fatura Basımı

Her ne kadar son zamanlarda trend olan fatura türlerinin çıkması ile tahtı sallanmış olsa da büyük firmaların gözdesi sürekli form faturalar halen tahtını korumaya devam etmektedir. Sürekli form faturaları genellikle sürekli form yazıcısı bulunan büyük çaplı firmalar tercih etmektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir